Plusy i minusy kupowania używanego sprzętu kardiologicznego

Plusy i minusy kupowania używanego sprzętu kardiologicznego
Chcesz najlepszego sprzętu do swojej praktyki medycznej, ale jak każda firma masz ograniczenia budżetowe. Wybór pomiędzy używanym a nowym sprzętem medycznym może być wyzwaniem - skąd wiesz, która inwestycja jest bardziej rozsądna? Zbadamy wady i zalety kupowania używanego sprzętu medycznego, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak bezpieczeństwo pacjentów i zwrot z inwestycji (ROI). 

Świnka skarbonka

Zanim zagłębimy się w to, przyjrzyjmy się powszechnie używanemu sprzętowi kardiologicznemu w warunkach szpitalnych i ambulatoryjnych:

Monitory ABP : Ambulatoryjny ciśnieniomierz to małe urządzenie wielkości przenośnego radia, które jest noszone na pasku lub pasku osoby, i które monitoruje ciśnienie krwi przez pewien okres czasu (np. Co godzinę przez 24 godziny). Mankiet do pomiaru ciśnienia krwi można nosić pod ubraniem i nikt go nie widzi.
Dopplery : urządzenia ultradźwiękowe dopplerowskie służą do pomiaru przepływu krwi przez tętnice i naczynia krwionośne człowieka. Urządzenia te mogą pomóc wykryć wady zastawek serca, wrodzoną wadę serca, zablokowane tętnice, tętniaki i inne problemy naczyniowe.
Urządzenia EKG / EKG : Istnieją zasadniczo dwa typy urządzeń EKG / EKG - odmiany spoczynkowe i testy wysiłkowe.
Monitor płodu : Monitor serca płodu śledzi tętno płodu podczas ciąży, porodu i porodu. Śledzi również siłę i czas trwania skurczów podczas porodu.
Holter Systems : Holter Monitor to przenośne urządzenie, które w sposób ciągły śledzi rytm serca człowieka. Zwykle jest noszony przez 24-48 godzin. Monitor jest noszony na biodrze i przymocowany do użytkownika za pomocą elektrod piersiowych.
Pulsoksymetr : Pulsoksymetr mierzy ilość utlenionej hemoglobiny we krwi, zwykle w naczyniach włosowatych palca lub ucha.
Spirometry : ręczny spirometr mierzy pojemność powietrza w płucach, zarówno podczas wdechu, jak i wydechu.
Monitor objawów funkcji życiowych: urządzenia do monitorowania objawów funkcji życiowych zapewniają bardziej wszechstronny obraz ciśnienia krwi, tętna i innych funkcji życiowych pacjenta.
Ciśnienie krwi

Kupowanie używanego lub odnowionego sprzętu medycznego może zaoszczędzić Twojej praktyce tysięcy dolarów, więc nie można tego przeoczyć. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, rozważając zakup używanego:

Czy przedmiot można sterylizować?
Cały sprzęt medyczny ma regularny kontakt z pacjentami i / lub personelem medycznym, ale niektóre przedmioty mogą być mniej odpowiednie do zakupu, używane lub odnowione niż inne. Na przykład urządzenie do monitorowania parametrów życiowych może być łatwiej sterylizowane niż spirometr. Renomowani sprzedawcy sprzętu, tacy jak Cardiac Direct, będą sprzedawać wyłącznie sprzęt, którego odsprzedaż jest prawnie dozwolona. 

Czy przedmiot jest objęty gwarancją?
Sprzęt używany nadal może być objęty gwarancją producenta, zwłaszcza jeśli jest nadal bardzo nowy.

Czy można później zwrócić lub odsprzedać przedmiot?
Przed zakupem używanego lub odnowionego sprzętu upewnij się, że możesz go zwrócić, jeśli nie jesteś zadowolony z jakości lub funkcjonalności produktu. Chociaż nowe przedmioty są generalnie zwrotne, używane przedmioty nie zawsze mogą zostać zwrócone.

Kiedy kupować nowe

Kiedy higiena jest problemem
Gdy technologia sprzętu jest często aktualizowana
Kupowanie produktu w stanie „takim, w jakim jest”, wiąże się z zbyt dużym ryzykiem w porównaniu z kosztami
Czy powinienem rozważyć odnowiony sprzęt?
Jednym słowem: zdecydowanie. Odnowiony sprzęt ma największy sens w przypadku większych, bardziej złożonych elementów, takich jak systemy bieżni, które wymagają częstej obsługi i są ciężkie. Odnowione systemy do testów wysiłkowych , ultradźwięki i systemy monitorowania pacjentów zwiększają Twój budżet i umożliwiają rozważenie najlepszych marek, takich jak Quinton oraz GE i Quinton.

Dodatkowo odnowione elementy są doskonałą opcją dla praktyk, które nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na wydatek nowego sprzętu, ale także nie chcą podejmować ryzyka zakupu używanego (tj. „Tak jak jest” i „nie zwroty ”). Odnowiony sprzęt medyczny został naprawiony, a wszelkie zużyte lub uszkodzone części wymieniono na działające elementy.

Odnowiony sprzęt medyczny jest testowany przez regeneratora pod kątem prawidłowego działania i zgodności z normami branżowymi. Jeśli po otrzymaniu przetestujesz odnowiony przedmiot i nie działa on prawidłowo, powinieneś być w stanie zwrócić go w celu uzyskania zwrotu pieniędzy w określonym czasie bez ponoszenia kary.

Analiza finansowa
Jeśli prowadzisz większą praktykę, klinikę lub szpital, przed dokonaniem dużej inwestycji w wymianę / modernizację sprzętu medycznego konieczne jest przeprowadzenie dokładnej analizy finansowej. Zbierz wszystkie istotne informacje finansowe i wykorzystaj te dane do analizy wykonalności inwestycji. Przeprowadź trzy rodzaje analiz: próg rentowności , zwrot z inwestycji i wartość bieżąca netto . Analizy te pozwolą Ci określić, ile czasu zajmie zwrot inwestycji.

Wykresy i wykresy

Gromadzenie danych
Załóżmy, że rozważasz zaoferowanie pacjentom zabiegu, który będzie wymagał nowego sprzętu - będziesz musiał oszacować przychody, które zostaną uzyskane w wyniku inwestycji w sprzęt medyczny. Zacznij od oszacowania liczby procedur, które wykonasz w danym okresie (np. Roku). Szacunek ten powinien uwzględniać:

Nowe procedury, które będą wykonywane na istniejących pacjentach
Nowe procedury, które zostaną przeprowadzone na nowych pacjentach, których potencjalnie zainteresuje Twoja praktyka, ponieważ oferujesz tę procedurę
Nowe procedury na istniejących pacjentach, które wcześniej były wykonywane przez kogoś spoza gabinetu
Liczba procedur, które pacjenci wykonaliby w danym okresie (np. Rok)
Na przykład, jeśli rozważasz zainwestowanie w aparaty ultrasonograficzne, aby zacząć oferować pacjentom badania grubości błony wewnętrznej błony wewnętrznej środkowej rotid, możesz oszacować, że wykonasz 50 takich badań rocznie, między obecnymi i nowymi pacjentami. Weź również pod uwagę, ilu innych lekarzy w Twojej okolicy oferuje obecnie ten test i czy spodziewasz się, że liczba procedur będzie się zmieniać z roku na rok.

Jeśli czas spędzony na wykonywaniu nowo wprowadzonej procedury (takiej jak wspomniane wcześniej badanie USG serca) zastąpi inne czynności, takie jak wizyta u pacjentów w klinice, podczas wykonywania analizy należy uwzględnić ten utracony dochód.

Używany i odnowiony sprzęt medyczny może zaoszczędzić świadczeniodawcom wiele tysięcy dolarów bez utraty jakości i bezpieczeństwa pacjentów. Odnowiony sprzęt został naprawiony z działającymi częściami i przetestowany pod kątem pełnej funkcjonalności. Kupowanie odnowionych elementów jest doskonałą opcją w przypadku tanich gabinetów lekarskich, ponieważ te przedmioty zazwyczaj są objęte gwarancją zwrotu pieniędzy, jeśli sprzęt nie działa zgodnie z opisem.

Cardiac Direct oferuje szeroki wybór nowego, odnowionego, zapasowego i demonstracyjnego sprzętu medycznego , od skanerów pęcherza, przez monitory pacjentów, po odnowione aparaty USG i nie tylko.


Czytaj więcej »

Sprzęt Medyczny

Czytaj więcej »

| Kardiomonitor  | Aparat ekg  |  Wózek reanimacyjny  | Wózek anestezjologiczny | Wózek do przewożenia chorych | Łóżka szpitalne  | Szafeczki przyłóżkowe | Spirometry |   | Holtery   |  Pompy infuzyjne   |   Aparaty ktg     |  Fotele ginekologiczne    |  Pulsoksymetry    | Ssaki medyczne    | Koncentrator tlenu    | Wózki zabiegowe    |
.